Co je termovizní měření

Náklady na vytápění neustále rostou. Klíčem k úspoře je revitalizace, tedy zateplení fasády, střechy a oken. Prvním krokem pro odstranění nežádoucích úniků tepla by mělo být termovizní měření, které odhalí místa s největšími tepelnými ztrátami. Termosnímkování lze provést na rodinném, panelovém i bytovém domě.

Výstupem termovize je tzv. termosnímek, který barevně zobrazuje nejhůře izolovaná místa fasády, ve kterých dochází k tvorbě tepelných mostů či rosných bodů. Termosnímky budov také velice dobře vykreslují možná poškození budovy vlhkostí, vodou, či jiné technické nedostatky způsobené nesprávným provedením spár a styků. Nejčastěji se provádí termovizní měření fasády, suterénu, střechy, oken a dveří.

Termosnímky budovy najdou případné chyby a nedostatky v tepelné izolaci. Pomohou najít místa s nebezpečím kondenzace vody, kde je zvýšené riziko vzniku plísní. Termokamera dokáže vyhledávat i stavební anomálie jako jsou dodatečná zazdění, přístavby, dutiny atd.

Kdy je vhodné provádět termovizní měření

Provádíte rekonstrukci vašeho rodinného nebo bytového domu? Chcete mít jistotu o kvalitě odvedené práce? Termosnímky budovy jsou skvělým důkazem kvalitně nebo nekvalitně odvedené práce. My ve stavební společnosti ENVIA si za kvalitou své práce stojíme. Měření termokamerou provádíme před i po revitalizací a v rámci realizace zcela ZDARMA.

K tomu, aby byl výsledek termosnímkování co nejlepší, je potřeba splnit několik kritérií:

  • venkovní teplota by měla být nižší než 5°C,
  • několik hodin před měřením a v průběhu měření by nemělo na stavbu svítit slunce,
  • rozdíl teplot interiéru a exteriéru by měl být ideálně 20°C,
  • 24 hodin před měřením by nemělo pršet,
  • při měření nesmí hustě sněžit.